Güncel Forum Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Güncel Forum Siteniz

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

OBAMA VERGİLERE SIKI DENETİM GETİRİYOR..

YazarMesaj
KaPriSs
Co-Administrator
Co-Administrator
KaPriSs

Tecrübe : 24429
Rep Puan : 202

OBAMA VERGİLERE SIKI DENETİM GETİRİYOR.. Empty
MesajKonu: OBAMA VERGİLERE SIKI DENETİM GETİRİYOR..   OBAMA VERGİLERE SIKI DENETİM GETİRİYOR.. I_icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 2:42 pm

OBAMA VERGİLERE SIKI DENETİM GETİRİYOR.. 273279827-30051

Obama, yaptığı açıklamada, istihdamı deniz aşırı ülkelere kaydıran şirketlere yarayan ve zenginlere de offshore hesaplarını kullanarak vergiden kaçınmalarını sağlayan vergi uygulamalarını gözden geçireceklerini söyledi.

Beyaz Saray, planın, gelecek 10 yılda 210 milyar dolar tasarruf sağlayacağını hesaplıyor.

Obama yönetimi, şirketlerin, yurt dışında elde ettikleri karları, bu ülkelerdeki yabancı yan kuruluşlara devretmeleri durumunda, vergi ödemekten kurtaran koşullara izin veren vergi hukuku düzenlemeleri sıkılaştıracak.

Barack Obama, ''Bu öyle bir düzenleme ki, Buffalo New York'da bir iş yaratmaktansa, Bangalore Hindistan'da yarattığınız bir iş için daha düşük vergi ödeyeceğinizi söylüyor'' dedi.

Başkan Obama, vergi kaçakları yaratan yasal boşlukların kapatılacağını ve şirketlerin ve bireylerin vergi ödemekten kaçınmalarını önlemek için uygulamaların güçlendirileceğini söyledi.

Demokratlar, 1961'de John F. Kennedy de benzer bir teklif getirdiğinden bu yana söz konusu sorunla boğuşuyor.

OBAMA VERGİLERE SIKI DENETİM GETİRİYOR..
1 sayfadaki 1 sayfası